Gå direkt till textinnehållet

Fredagar på EFS

Fredag kvällarna på EFS – Lighthouse

En vanlig fredag

Varje fredagskväll samlas ungdomar i EFS-kyrkan på fritidsgården Lighthouse. Där spelar vi bland annat spelar spel (konsol, brädspel eller pingis), hänger oftast en organiserad aktivitet och viktigast att vi alltid har roligt. Senare har vi en andakt där någon delar tankar om Gud och det är även lovsång.

Målgruppen är mellan 14-19 år.

18:00 Har vi drop in för de ungdomar som vill komma tidigt.
(vi har micro för den som vill värma mat)

19:00 Börjar vi med en gemensam aktivitet

21:00 Andakten
Efteråt är det häng fram till åtminstone 24:00 för den som vill.

Vi lägger upp all information om Lighthouse på våran Instagram – efs.i.schtaan

 

 

Vi och våra partners använder cookies för att förbättra och personalisera din upplevelse, visa annonser baserade på dina intressen och för att mäta och analysera data. Genom att använda vår webbplats och våra tjänster godkänner du att vi använder cookies som beskrivet i vår Privacy Policy.